Historie firmy

Firma byla založena v roce 1998 majitelem Ing. Karlem Baranem a ve svých počátcích realizovala převážnou část obratu přímým exportem oken a dveří do zemí EU.

Od roku 2000 nabízí značková okna a dveře, spolu s doplňkovým příslušenstvím a všemi službami také českým zákazníkům. Počátkem roku 2002 byla otevřena značková prodejna oken a dveří v areálu Kooperativy, Sady Svobody 4 v centru Opavy. Současně byl zahájen provoz skladů a firemního centra v Neplachovicích. Další rozšiřování firemního týmu a další růst firmy si v roce 2006 vyžádal přemístění firemní prodejny do nových prostor na náměstí Svobody 1, kde se nachází dodnes.

Zájem uspokojit co nejlépe potřeby zákazníků vedl v roce 2006 k zahájení novostavby moderní výrobní haly a skladových prostor v Neplachovicích což bylo dalším zásadním krokem k zajištění kvality dodávek a ke zlepšení poskytovaných služeb. Hala byla po dokončení vybavena nejmodernější německou technologií pro výrobu PVC oken. Výroba na nové technologické lince byla úspěšně zahájena v dubnu r. 2007 a je plně vytížena ve dvousměnném provozu. Vysoce kvalitní výrobky, vlastní - ryze české výroby, z ověřených kvalitních materiálů české a německé výroby, splňující nejpřísnější kritéria českých a evropských norem, jsou nabízeny pod vlastní prémiovou značkou f&m a své uplatnění nacházejí rovněž na náročných západních trzích EU.

Od roku 2008 rozšiřuje firma pole působnosti a vychází vstříc zákazníkům se zájmem o další spolupráci v oblasti stavebních prací. Stavební divize firmy zaměřená na provádění vybraných stavebních prací úspěšně doplňuje stávající nabídku produktů a služeb.

V současné době patří firma k největším dodavatelům výplní stavebních otvorů v regionu s širokým spektrem realizací a komplexní nabídkou s garancí kvality.