Výroba

V roce 2006 byla založena majitelem firmy Ing. Karlem Baranem společnost FMT spol.s r.o.. V nové výrobní hale byla zahájena produkce oken a dveří na moderní německé výrobní technologii URBAN, RAPID.

Ve výrobě jsou zpracovávány  výhradně kvalitní německé nebo české materiály a celý výrobní proces je řízen a kontrolován tak, aby každý výrobek splňoval přísná kritéria jakosti a kvality. Vysoká řemeslná zručnost pracovníků výroby společně se smyslem pro zodpovědnou práci spolu s technologickým vybavením umožňuje poskytovat na výrobky záruku až 10 let.

 

Zpracovávaný materiál:

PVC profil - Aluplast , výrobce Aluplast GmbH , Karlsruhe , D

Okenní a dveřní kování -  G-U, výrobce Gretsch-Unitas GmbH, Ditzingen, D

Izolační sklo – Euroglas, AGC, výrobce Laglas s.r.o, Pečky, CZ

Ocelové výztuže – Kvarta Litovel spol. s r.o. , Litovel, CZ

Spojovací materiály – Visimpex, a.s. , Přerov, CZ

Okenní a dveřní kliky a garnitury – HOPPE, výrobce HOPPE holding, Müstair, CH

Tmely a lepidla – Soudal, DenBrawen

 

Proces výroby PVC oken a dveří

PVC profily v ocelových paletách jsou uskladněny v suchém zatepleném skladu.
Sklad profilů

 

Řez profilů probíhá na poloautomatické elektronicky řízené pile s kontrolou tolerancí profilů a elektronickým odměřováním.
Řezání profilů

 

Všechny profily jsou vyztuženy zinkovanou výztuží síly 1,5-3 mm různého průřezu a tvaru. Typ výztuže je volen dle statického požadavku prvku s ohledem na velikost tvar a barvu profilu. Taktéž je třeba brát v úvahu požadavky vycházející např. z požadavku na stupeň bezpečnosti zakování oken.
Ocelové výstuže

 

PVC profil je dále upraven frézováním odvodňovacích a odvětrávacích kanálků a následně je s ocelovou výztuží spojen  vruty v předepsaných roztečích. V případě křídel jsou současně odvrtány otvory pro kliku.
Frézování profilů

 

Takto připravené části křídel a rámů oken jsou připraveny ke sváření na čtyřhlavé nebo dvouhlavé svářečce, nová technologie sváření s Collor Messer a viditelným spojem 0,2mm pro PVC okna s dekorem imitací dřeva dává rohovým spojům elegantní rozměr. Atypická okna šikminy a oblouky jsou svářeny na jednohlavém svářecím stroji.
Sváření

 

Rámy a křídla po sváření jsou dále zpracovávány na CNC začišťovacím stroji, který opracuje rohový svár do konečné podoby.  Pozornost je věnována čistotě oblin a  rohům se svařeným těsněním, tak aby zůstala zachována přirozená pružnost  těsnění i po svaření. U profilů v provedení dekor jsou následně zabarveny opracované části rohu retušovací tužkou.
Začištění

 

Křídla a rámy jsou následně okovány požadovaným kováním  a na rámy jsou namontovány sloupky a přídavné profily. Křídla jsou vsazena do rámů.
kovani

 

Usazení skel probíhá v pneumatické zasklívací stolici, která zaručuje pravoúhlý tvar prvku a správné vypodložení skla, které je vymezeno v předepsaných místech distančními podložkami, ty jsou navíc fixovány tmelem proti pohybu při manipulaci, transportu a montáži. Následuje závěrečná výstupní kontrola.
zasklivani

 

Atypická výroba šikmých a obloukových prvků, výroba posuvných dveří a vstupních dveří vyžaduje maximální pečlivost a mimořádný přístup. Probíhá proto v oddělených sériích a věnují se jí specializovaní pracovníci.
Atypická výroba oken

 

Expedice hotových výrobků probíhá na ocelových nebo jednorázových dřevěných stojanech. Okna a dveře jsou pečlivě zabalena a mohou tak bez újmy absolvovat transport k zákazníkům.
Expedice k zákazníkovi